Jinekolojik bilgiler içeren yeni Kadın Sağlığı adresim: www.jinekolojik.org

Adet kanaması engellenebilir mi?

Adet görmek engellenebilir mi?

Adet kanamaları, toplumumuzun bazı kesimleri tarafından kadınlığın göstergesi gibi kabul edilip hayattaki en önemli olaylardan biri oluyor ve bu konuya gereğinden çok önem veriliyor. Buna karşılık bazı kadınlar ise özgürlükleri engellendiğinden adet görmekten pek memnun olmadıklarını ifade etmektedirler.

Adet görmek istemeyen kadınların, tıbbi olanaklardan destek alarak, adet kanamalarından kurtulabilmeleri mümkündür. Bu amaçla kadınlar bazı doğum kontrol yöntemlerini tercih ederek, korunmanın yanı sıra adetlerini azaltabilir, hatta bazen tamamen ortadan kaldırabilirler.

Yıl boyunca seyahat, tatil ve deniz hayalleri kuran kadınların başına gelebilecek en kötü şeylerden biri tatilde regl olmak yani adet görmektir. Bu nedenle tatil programı regl günleriyle kesişen kadınların çoğu, rahat rahat tatil yapabilmek, denize ya da havuza girmek, hijyenik pedlerle uğraşmak yerine tatilini ertelemeyi tercih eder.

Hormonlu spiral sayesinde, kadınlar rahat rahat tatil yapar, kesintisiz denize girer, kıyafet seçiminde özgür olurlar. Ayrıca bu yöntem aynı zamanda özellikle aşırı kanama sorunu olan kadınlarda görülen, halsizlik, yorgunluk ve kansızlığı da engeller.

  
3274 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.784832.9162
Euro35.145635.2864
Saat